Opštinski odbor Demokratske stranke u Novoj Varoši se javno izvinio svojim koalicionim partnerima iz Socijalističke partije Srbije, Nove Srbije, G 17 plus i Sandžačke demokratske partije zbog postupka odbornice DS Slavice Marinković, koja je na nedavno održanoj sednici Skupštine opštine Nova Varoš iznenada „promenila dres“ i pomogla opozicionim partijama – radikalima, DSS i grupi građana da oforme novu skupštinsku većinu u preuzmu vlast.

– Iako su odbornici Demokratske stranke adekvatno reagovali aktivirajući ostavku Slavice Marinković, novoformirana „većina“ je iskoristila priliku da, menjajući nekakvim zaključcima dnevni red, krene u smenu rukovodstva opštine. Od tog momenta u javnosti se tendenciozno plasira bezbroj informacija sa ciljem da se naruši ugled Demokratske stranke. Manipuliše se ostavkom Slavice Marinković, iako je dokazano da je procedura oko blanko ostavke sprovedena na zakonit način, uz njen svojeručni potpis – kaže se u saopštenju koje je potpisao predsednik lokalnih demokrata i opštine Nova Varoš Slaviša Purić.

Demokrate u svom obraćanju javnosti navode i da je nedopustivo što se protiv pojedinih odbornika DS podnose čak i krivične prijave i da se sumnjiče za falsifikovanje blanko ostavke, a sve u cilju da se naruši njihov ugled, „Žuti“ tvrde da i da nastavak sednice lokalnog parlamenta, nije zakazan za zakonit način, a u javnosti se namerno plasiraju i neistine da je u gradu pod Zlatarom zbog novonastale situacije i gubitka vlasti raspušten Opštinski odbor DS. Demokratska stranka optužuje i opoziciju da su u danima nakon sednice održane 2. marta, „mada svesni da će mandat odbornice Slavice Marinković sigurno pripasti DS“, pokušali da pravnim nasiljem u što većoj meri poremete funkcionisanje lokalne samouprave.

– Građane pozivamo da ne nasedaju na glasine i dezinformacije i da se u novonastaloj organizaciji ponašaju dostojanstveno zarad ugleda čitave opštine – navodi se još u saopštenju. A o poštenju funkcionera opštine govore oni koji su pravosnažno osuđeni za utaju poreza i slična krivična dela. Oni koji državnu imovinu (službene automobile na primer) koriste kao svoju ličnu, , i oni koji iz državne kase primaju veće plate od predsednika, najbučniji su u kritici navodno visokih zarada opštinskih čelnika. Liju „krokodilske suze“ nad sudbinom Nove Varoši, a u stvari žele da se na nelegitiman način dočepaju gole vlasti – zaključuju u svom saopštenju demokrate, i podsećaju da ovih dana čekaju odluku Okružnog suda o spornom mandatu i čine sve u skladu sa zakonom kako bi zaštitili interese opštine i njenih građana.

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari