Vladika zvorničko-tuzlanski Vasilije Kačavenda izjavio je za Danas da će tužiti sve koji su iznosili neistine o njemu u vezi sa navodnim kompromitujućim video-snimkom.



– Ministarstvu unutrašnjih poslova Srbije podneo sam zahev kojim tražim da mi potvrde ili demantuju pisanje pojedinih medija o navodnom hapšenju imenovanih za delo koje se navodi, kaže episkop Kačavenda, dodajući da će nakon dobijanja odgovora od MUP Srbije pokrenuti odgovarajući sudski postupak „protiv svih onih koji nas svo ovo vreme blate i iznose pregršt neistina i laži“.

Prema pisanju pojedinih medija, pred Patrijaršijom je nedavno uhapšen jeromonah iz zvorničko-tuzlanske eparhije, koji je navodno pokušao da proda video-snimak na kojem vladika Kačavenda ima seksualne odnose sa mladićima. O sadržaju spornog video-zapisa već danima se nagađa, ali zvaničnih saopštenja o tome da li on postoji i šta se na njemu nalazi, nema. Policija se dosad nije oglasila, kao ni Sinod Srpske pravoslavne crkve.

Vladika Kačavenda nije odgovorio na naše pitanje da li postoji ikakav snimak na kojem se on nalazi, već će se, kako kaže, po tom pitanju oglasiti nakon što dobije odgovor od MUP Srbije.

Inače, Sabor SPC počeće 19. ili 20. maja u Beogradu i trebalo bi da traje do 3. juna. Sinod će se do tada sastati najmanje dva puta kako bi odredio dnevni red Sabora. Teme koje su izvesne su – Kosovo i imovina SPC, a moguće je da će vladike razgovarati i o imenovanju episkopa u upražnjenim eparhijama.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari