"Da je živela u 'Vučićevoj' Srbiji bila bi hronična alkoholičarka": Reakcije na izjavu Kaje Kalas da je vreme da počnemo da pijemo 1Foto: EPA/FILIP SINGER

Šefica evropske diplomatije Kaja Kalas rekla je na marginama sastanka sa liderima političkih grupa u Evropskom parlamentu da je stanje u svetu takvo da bi mogao biti „dobar trenutak da počne da se pije“.

Kalas je rekla da, iako ona sada ne pije mnogo, možda je vreme da počne s obzirom na dešavanja širom sveta, navela su dva izvora koja su bila prisutna na tom sastanku, piše Politico.

Novinar Nenad Kulačin kaže da s obzirom da Kaja Kalas dolazi iz Estonije, koja je nekada bila u SSSR i pod velikim uticajem Rusije, indikativna je njena izjava u smislu da se u teškim vremenima lek traži u alkoholu.

„Rusi su poznati po tom pitanju, tako da – за ваше здоровье“, poručuje Kulačin.

Profesor Pravnog fakulteta u Novom Sadu Bojan Pajtić kaže da je Kaja Kalas živela u “Vučićevoj” Srbiji samo šest meseci, bila bi hronična alkoholičarka.

Nenad Čanak, osnivač LSV, navodi da se s jedne strane vidi da je u pitanju opora duhovitost Kaje Kalas koja je vezana za skandinavski mentalitet i njihov odnos sa alkoholom.

„Lično bih za naše uslove to preveo da je situacija takva da bismo mogli da prestanemo da pijemo. Pa da trezne glave vidimo šta ćemo da radimo jer je ovo apsolutno besmisleno“, smatra Čanak.

Dodaje da putevima kojima se ide u zadnje vreme se neće doći ni do kakvih suštinskih promena zato što postoji opijenost raznim mitomanijama već decenijama.

„Opijenost kultom ličnosti, opijenost nizom propagandnih priča koje se sipaju ljudima u glavu svakog dana preko svih medija u zemlji i samim tim malo trežnjenja ne bi bilo na odmet“, zaključuje Čanak.

Zoran Kesić, autor emisije 24 minuta, izvinjava se jer je na skijanju i poručuje da je stanje tamo u skladu sa predlogom Kaje Kalas.

„Ili je to rekla Marija Kalas. Ne, ona bi otpevala. Mada ima i Kaja pevačica. Dakle to je to“, poručuje Kesić.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari