Kreni-promeni: Investitor u Kneza Miloša započeo radove, a nema neophodne dozvole 1foto FoNet Marko Dragoslavić

– Odbornik pokreta Kreni-promeni u Skupštini grada Beograda Aleksandar Jovanović ocenio je danas da je gradilište u ulici Kneza Miloša 42 nelegalno pošto je investitor „započeo radove bez važeće dozvole“.

Odbornik je u pisanoj izjavi naveo da je inspekcija prošle godine zatvorila to gradilište i optužio investitora da je jutros „bez ikakve dozvole“ počeo da seče trotoar i izvodi radove.

„Kada institucije ne rade svoj posao, ostaje nam samo da fizički sprečimo bezakonje. Ovo je klasičan primer nasilja investitora nad građanima i gradom“, rekao je Jovanović, a preneo pokret Kreni-promeni.

Po njegovim rečima, na gradilištu su „maskirani batinaši“, a ispred su se okupile komšije koje „brane svoje domove“.

„Ljudi su ovde jer bi izgradnjom ovog objekta njihovi stanovi bili bukvalno zazidani. Policija je bila prisutna, ali nije reagovala“, rekao je odbornik Kreni-Promeni.

On tvrdi da je Republička urbanistička inspekcija u julu prošle godine utvrdila nepravilnosti i naložila gradu Beogradu da poništi lokacijske uslove, jer nisu ispoštovana zakonom propisana rastojanja.

„Komisija za planove grada Beograda se sa tim složila i naložila korekciju urbanističkog projekta. Koliko mi znamo, taj projekat do danas nije korigovan“, rekao je Jovanović.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari