Trinaesta beogradska gimnazija Foto: V. AndrićNa društvenim mrežama večeras se pojavila lažna informacija da sutra, 1. septembra, neće biti nastave u Trinaestoj beogradskoj gimnaziji.
“Obaveštavam učenike i zaposlene da se u ponedeljak, 1. septembar 2025. godine, neće održavati nastava u Trinaestoj gimnaziji. Razlog je obustava rada i protest, u skladu sa odlukom sindikata prosvetnih radnika. O svim narednim koracima i nastavku nastave učenici i roditelji će biti blagovremeno obavešteni preko školskog sajta i oglasne table. Molim učenike za razumevanje”, piše u lažnoj objavi ispod koje stoji ime direktora Trinaeste gimnazije Bojana Vučkovića.
U toj školi Danasu je potvrđeno da ova informacija nije tačna.
Inače, na sajtu Gimnazije je istaknuto obaveštenje za učenike da su u ponedeljak, 1. septembra, prepodnevnoj smeni prvi i treći razred. Nastava počinje u 8.00 i u 14.00 u popodnevnoj smeni.
“Podsećamo vas na pravila oblačenja – zabranjeno je u školu dolaziti u bermudama, trenerkama, mini suknjama, majicama sa bretelama”, piše u obaveštenju na sajtu Trinaeste gimnazije.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


