Foto FoNet Milica VučkovićPredsednik skupštinskog Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Uglješa Mrdić izjavio je da „ni nadležno tužilaštvo koje predvodi Zagorka Dolovac, niti Tužilaštvo za organizovani kriminal, na čelu sa Mladenom Nenadićem, ne rade dobro svoj posao“.
„Koriste svaku priliku da urade našto protiv države Srbije. Oni ruše državu i otvoreno krše zakon“, rekao je Mrdić, u intervjuu za list Politika, koji je ispred zgrade Skupštine Srbije nedavno štrakovao glađu tvrdeći da deo pravosuđa ne radi dobro, posebno u slučaju „Nadstrešnica“.
„Time nikako nisam vršio pritisak na pravosuđe, a pribegao sam krajnjoj meri, štraju glađu jer sam bio svestan svoje odluke“, naveo je Mrdić, naglasivši da se državno tužilaštvo ponaša „sramotno“ prema demonstrantima.
„Videli ste kako se državno tužilaštvo odnosi prema hapšenju Miše Bačulova. Oni štite huligane, blokadere, teroriste. Oni to i ne kriju“, rekao je Mrdić.
On je najavio da će predložiti promenu seta pravosudnih zakona, precizirajući da je „potreban ‘princip jedan sud – jedno tužilaštvo’, koji bi uspostavio logičnu, jedinstvenu i kontrolisanu strukturu rada“.
„To bi podrazumevalo da Višem tužilaštvu u Beogradu budu pridruženi i posebni organi poput Tužilaštva za organizovani kriminal i Tužilaštva za ratne zločine“, rekao je Mrdić.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


