MUP za N1: Ko je prijavio skup u Pionirskom parku i do kada će trajati? 1Foto: Ivana Kovačević

Televizija N1 zatražila je Ministarstvu unutrašnjih poslova, na osnovu Zakona o slobodnom pristupu informacijama od javnog značaja, prijavu skupa koji već mesec dana traje u Pionirskom parku.

Na taj zahtev MUP im je odgovorio u zakonskom roku. Kako se navodi u odgovoru, skup je, prijavio Miloš Pavlović, student medicine i predstavnike grupe „Studenti koji žele da uče“.

U prijavi se navodi da je okupljanje zakazano za 6. mart i da će trajati do ispunjenja zahteva, što je otpočinjanje nastave u svim obrazovnim institucijama u Srbiji.

U podacima o okupljanju navodi se i da se normalizacija nastave traži do 10. marta, a najkasnije do 17. marta.

Mesec dana kasnije Pionirski park je i dalje ograđen, čuva ga privatno obezbeđenje, u njemu borave i muškarci srednjih godina, koji nisu studenti, a ulaz je dozvoljen samo onima koji u njemu borave i određenim medijima, podseća N1.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari