napad na studentaIzvor: X (@_Davor_V)

Policija u Beogradu uhapsila je osobu osumnjičenu za nasilničko ponašanje prema studentima Visoke škole elektrotehnike i računarstva u Beogradu i iscrtavanje uvredljivih grafita na zidu te obrazovne ustanove, saopštilo je danas Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije.

Pripadnici MUP, u saradnji sa Drugim osnovnim tužilaštvom u Beogradu, uhapsili su Z. Lj. (2006) zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivična dela nasilničko ponašanje i uništenje i oštećenje tuđe stvari.

On je osumnjičen da je sinoć oko 21.35 časova na zgradi Visoke škole elektrotehnike i računarstva iscrtao tri grafita crvenom bojom uvredljive sadržine, kada ga je radnik obezbeđenja te obrazovne ustanove zadržao, nakon čega su izašli i studenti koji učestvuju u blokadi te škole da mu pomognu.

Prema navodima MUP, Z. Lj. je osumnjičen i da je dvadesetogodišnjeg studenta udario u stomak, a dvadesettrogodišnjeg u glavu i ugrizao ga za ruku.

Potom je ispred škole došlo još nekoliko mlađih osoba koje su bile u društvu Z. Lj. i svi oni su se udaljili sa lica mesta.

Ispred škole je za danas najavljen skup podrške studentima.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari