Srbiji su potrebne promene, prava državotvorna politika i socijalno odgovorna vlast a ne nesamostalna i nesposobna Vlada koja dozvoljava narušavanja teritorijalnog integriteta zemlje, ocenio je predsednik DSS-a Vojislav Koštunica juče u Zrenjaninu, na promociji Deklaracije o zajedničkom delovanju koju je njegova stranka potpisala s Novom Srbijom i Narodnom partijom.
– Vladom niko nije zadovoljan, naročito njenom nesamostalnošću u odnosu na strance. Rasprava o nepoverenju nametnula se kao brzo i logično sredstvo, jer se o pitanju Kosova i statusu Euleksa moglo raspravljati svuda, pa i u Briselu, samo ne u Beogradu. Zato nam je važno da ovakva vlast traje što kraće – poručio je lider DSS-a.
Konferenciji u Zrenjaninu prisustvovali su i Velimir Ilići Maja Gojković, koalicioni partneri Vojislava Koštunice. Ilićje ocenio da je „uvoznički lobi uništio srpskog seljaka“ i da koalicija DSS-NS-NP želi da ponudi nova rešenja i zaposli ljude. Gojkovićeva se osvrnula na nedavno hapšenje gradonačelnika Zrenjanina, navodeći da je jedna od glavnih tačaka deklaracije ove tri stranke borba protiv kriminala.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


