Požar na Tari, kojim je zahvaćeno oko 1.500 hektara četinarske šume još nije pod kontrolom, a u njegovom gašenju uključeno je više od 800 vatrogasaca, pripadnika Vojske Srbije, Žandarmerije, meštana, mehanizacija lokalnih javnih i privatnih poreduzeća, dva helikoptera i tri aviona.


Apelu Gradskog štaba za vanredne situacije Užica, koji je u petak uveče pozvao građane da učestvuju u gašenju vatre, odazvalo se oko120 građana, koji su u subotu rano ujutro organizovano prevezeni autobusima do ugroženog područja. Njima se pridružilo i oko tridesetak stanovnika Bajine Bašte i okoline, koji su pomagali u presecanju šuma i uklanjanju oborenih stabala.

– Stanje je najkritičnije prema Mokroj gori, oko Ivera , Kršanja, brda Oštrelj, a ugroženi su Stolac i Panjak. Prethodne noći sprečili smo širenje vatre, a juče su dejstvovali avioni i helikopteri za gašenje požara, rekao je za Danas Jovan Marković, gradonačelnik Užica, koji je na licu mesta bio sa Predragom Marćem, načelnikom Sektora za vanredne situacije MUP Srbije i njegovim saradnicima.

Predrag Marić kaže da se ulažu maksimalni napori da se lokalizuje požar na Tari, kao i na više lokacija u Srbiji. Požar iz Bugarske proširio se na Vršku čuku kod Zaječara, gore i manji požari na teritorijama Prokuplja, Leskovca, Vlasotinca i Medveđe. Vatrogasci i avioni lokalizuju požare, ali tokom noći jak vetar ponovo razbukti vatru.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari