Nakon izlivanja kanalizacije u reku Đetinju, predstavnici Zavoda za javno zdravlje uzeli su uzorak vode, a analiza o njenom kvalitetu biće poznata u ponedeljak. Kupanje nije zabranjeno, ali kupačima se savetuje da sačekaju rezultate te analize.

U sredu uveče, na kilometar uzvodno od Gradske plaže, omiljenog kupališta Užičana, nakon pucanja kanalizacione cevi, kanalizacija se izlila u naselju Turica i dospela u reku. Predstavnici gradskog Eko-fonda o tome su odmah obavestili nadležne, ali je kvar saniran tek juče.

– Svakog petka uzimamo uzorke i prema poslednjim analizama voda je bila druge kategorije, što znači da se u njoj moglo kupati. Ipak, nakon izlivanja kanalizacije ne preporučujemo kupanje dok ne budu poznati rezultati kvaliteta vode na Gradskoj plaži – rekao je Miladin Pećinar iz Eko-fonda, a potom objasnio da je pojava raspadnutih algi na površini vode, što je primetno poslednjih godina, posledica veoma visokih temperatura.

U Zavodu za javno zdravlje kažu da oni trenutno ne zabranjuju, ali takođe ne preporučuju kupanje dok analiza vode ne bude gotova.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari