foto (BETAPHOTO/DRAGAN GOJIĆ)Jako nevreme zahvatilo je veći deo Srbije. Beograd je zahvatio grad i olujni vetar, u Novom Sadu su usled nevremena poplavljene ulice.
U Srbiji se danas očekuju dva prodora vlažnog i nestabilnog vazduha, objavio je jutros Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ).
Limena ploča je pala sa zgrade kod Slavije, usled čega je povređena devojka, kako prenosi Instagram profil moj_beo_grad_.
Prvi prodor, koji će ujutro i pre podne zahvatiti severozapad Vojvodine, od sredine dana pljuskove i grmljavinu usloviće širom pokrajine, kao i u zapadnoj i centralnoj Srbiji sa tendencijom premeštanja na istok.
Nevreme zahvatilo Novi Sad i okolinu, U Futogu led veličine oraha (VIDEO) https://t.co/5ICamM0FmE
— Razglas news (@razglasnews) July 8, 2025
Pljuskovi će mestimično biti izraženiji uz grad, a umeren i jak južni i jugozapadni vetar tokom dana će biti u skretanju na severozapadni, dok se u oblasti jakih pljuskova očekuju i udari olujne jačine.
View this post on Instagram
Usled olujnog vetra juče su odleteli šatori iz „Ćacilenda“, a ono malo što ih je ostalo dokrajačilo je današnje nevreme.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


