– Pred odbornicima opštinske Skupštine u Majdanpeku, a prema predloženom dnevnom redu, danas će se naći i odluka o zaduživanju u iznosu od 50 miliona dinara. Ova sredstva su kako saznajemo, namenjena za rešavanje viška zaposlenih u Javnom komunalnom preduzeću „Komunalac“ Majdanpek i namirenje duga za mazut robnim rezervama.I sama opština nalazi se na spisku lokalnih samouprava koje imaju viš

 – Pred odbornicima opštinske Skupštine u Majdanpeku, a prema predloženom dnevnom redu, danas će se naći i odluka o zaduživanju u iznosu od 50 miliona dinara. Ova sredstva su kako saznajemo, namenjena za rešavanje viška zaposlenih u Javnom komunalnom preduzeću „Komunalac“ Majdanpek i namirenje duga za mazut robnim rezervama.

I sama opština nalazi se na spisku lokalnih samouprava koje imaju višak zaposlenih. Od 141 radnika koliko je sada zaposleno, njih 37 ili 26,4 odsto predstavljaju višak.

– Još uvek nikakvu konkretnu odluku po ovom pitanju nismo doneli i tek nas očekuju aktivnosti po tom osnovu. Treba sačiniti analizu postojećeg stanja, pa tek na osnovu toga preduzimati dalje korake. – rekla je za Danas zamenica predsednika opštine Majdanpek Vesna Martinović.

Obaveza lokalnih samouprava je inače da do isteka ove kalendarske godine naprave nove sistematizacije koje će se primenjivati od 2010. Ukoliko ne smanje broj radnika, mesečni transferi opštinama biće umanjeni i u slučaju majdanpečke mesečni transfer nešto veći od 11 miliona dinara biće smanjen za 1,7 milion dinara.

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari