U organizaciji Narodne biblioteke dr Ejup Mušović i Multimedijalnog centra, a pod pokroviteljstvom lokalne samouprave, u Tutinu je održana godišnja smotra recitatora pod nazivom „Pjesniče naroda mog“. Na ovom takmičenju nastupila su 32 učenika pet tutinskih osnovnih i dvije srednje škole, koji su se takmičili u kategorijama mlađeg, srednjeg i starijeg uzrasta.
Po ocjeni stručnog žirija, u mlađem uzrastu najuspješnija je bila Rijalda Nasufović, u srednjem Dženana Šaljić, dok je prvo mjesto u starijem uzrastu osvojila Sabrina Hot.
Predsjednica žirija na ovom takmičenju, profesorica Muratka Fetahovićiz Novog Pazara mišljenja je da su takmičari bili dobri, ali je imala primjedbi na odabir recitacija. Ona smatra da sam naziv smotre „Pjesniče naroda mog“ ima za cilj afirmaciju pjesnika ovog kraja, a učesnici su izvodili djela autora sa drugih područja.
Prvoplasirani recitatori nastupiće na Okružnoj smotri recitatora koja će biti održana krajem aprila u Raškoj.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


