Ivica DačićFoto: EPA-EFE / ANDREJ CUKIC

Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić rekao je danas na akademiji povodom dana ministarstva, da je policija narodna i da ne čuva vlast, nego državu.

Kazao je da je Srbija stabilna i bezbedna zemlja i da je stopa kriminala u 2024. godini bila najmanje u poslednjih 25 godina.“Opšti kriminal u odnosu na 2001. godinu manji je za 45 odsto, a u prošloj godini bilo je najmanje ubistava, četiri puta manje nego pre 25 godina“, rekao je Dačić.

Izneo je niz podataka o uspesima MUP-a u borbi protiv kriminala i korupcije, koji su pokazali, kako je naveo, da niko nije zaštićen.

Više 1.200 života spašeno je u vanrednim situacijama, rekao je Dačić i istakao da je policija garant zakona.

„Policije ne čuva vlast nego državu, ona je narodna“, rekao je ministar i dodao da je svaki napad na policiju, napad i na državu.

Dačić je rekao da je najvažnija institucija ona koja čuva mir i stabilnost, a posebno je zahvalio predsendiku Srbije i vladi zbog poboljšanja materijalnog položaja policije.

Osvrnuo se na to da ministarstvo postoji od 1811. i da ne bi postojalo bez svih policajaca koji su dali život za mir i bezbednost.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari