U pretećem pismu koje je juče ujutru stiglo u paketu sa ručnom bombom u ambasadu Hrvatske u Berlinu kao razlog pretnji naveden je blizak odnos predsednika Hrvatske Ive Josipovića sa prdsednikom Srbije Borisom Tadićem, javljaju hrvatski mediji.
Pismo je potpisano sa incijalima HF, navodi list i dodaje da su bomba i pretnje stigle upravo u istoj sedmici kada Ivo Josipović stiže u posetu Berlinu gde treba da se sastane sa nemačkom kancelarkom Angelom Merkel i predsednikom Bundestaga Norbertom Lammertom.
Nadležne službe nemačkog Ministarstva unutrašnih poslova detaljnim pregledom su utvrdile da je reč o ručnoj bombi M 75, s upaljačem i osiguračem, koja je odnesena iz kruga ambasade, saopštilo je hrvatsko Ministarstvo spoljnih poslova.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


