Muhamed Bećirović iz mesta Capardi kod Kalesije, kome su u ratu 1992. godine nestali supruga Senada i ćerke Sanda (1988) i Senida (1991), uspeo je, posle 16 godina, da u Srbiji pronađe mlađu ćerku, koju je iz sirotišta u Sremskoj Mitrovici uzeo i usvojio bračni par iz Beograda, piše Dnevni avaz.


Bećirović, koji danas živi u Nemačkoj, nestanak žene i ćerki prijavio je Crvenom krstu, a dao je i krv za DNK analizu za potrebe identifikacije u slučaju da njegovu porodicu ekshumiraju iz neke masovne grobnice.

– U maju sam dobio poziv iz Beograda. Rečeno mi je da je pronađena jedna moja ćerka i da je živa. Nisam mogao da vjerujem u to što sam čuo, ali sam odmah otišao u Beograd – ispričao je Bećirović.

U Beogradu je Bećirović pronašao Senidu, koju su kao usvojeno dete othranili Živan i Živka Janković, i odrastala je pod imenom Mila Janković. I DNK analiza, koja je urađena u Novom Sadu, potvrdila je da je Mila zapravo Senida.

Senida se sada nalazi u Capardima kod rodbine, navikava se na novi život i sređuje papire za pasoš kako bi mogla otići kod oca u Nemačku. Bračni par Janković rekao je da neće praviti nikakve smetnje ako se Mila, odnosno Senida, odluči da živi sa svojim ocem.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari