Na račun ovogodišnjih zrenjaninskih Dana piva stiglo je do sada najviše pohvala, ali i jedna pokuda i to od bivšeg domaćina ove manifestacije, nekadašnjeg gradonačelnika Zrenjanina Gorana Kneževića. U svojstvu člana predsedništva SNS-a, Goran Knežević na jučerašnjoj konferenciji za novinare izneo je podatke o organizovanju koncerata, koji su činili okosnicu jubilarne zrenjaninske manifestacije.
– Imamo informaciju da su novčani iznosi angažovanja muzičkih izvođača u velikoj meri prenaduvani, da je beogradska firma „Long play“ naplatila 5.922.750 dinara za nastupe muzičara na Žitnom trgu, a indikativno je da se u fakturi ne nalazi tačna specifikacija izvođača – rekao je Knežević.
Srpska napredna stranka tvrdi da je samo na ovim troškovima muzičkog dela programa budžet grada Zrenjanina oštećen najmanje za dva miliona dinara i poziva gradsku vlast da reaguje i da se na transparentan način oglasi po ovom pitanju.
– Očigledno je da je novac poreskih obveznika zloupotrebljen. Organizatori Dana piva dužni su da nam dostave tačnu specifikaciju svih troškova, kako bi se javnost uverila da su zloupotrebe učinjene i da nadležni organi treba da reaguju – poručio je Knežević.
On je istakao da je neprimereno da u trenucima kada sve poskupljuje, a u prodavnicama nema ulja, mleka, kada ne znamo kako ćemo se grejati i prezimiti, ogromna sredstva bez kontrole odlaze iz Zrenjanina.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


