Slobodni univerzitet: Policija i dalje u kampusu, u garaži Rektorata 1Ilustracija foto (BETAPHOTO/DRAGAN GOJIĆ)

Akademska mreža Slobodni univerzitet objavila je večeras da joj je iz više izvora potvrđeno da se policija „krije u garaži“ zgrade Rektorata Univerziteta u Novom Sadu (UNS), među parkiranim vozilima i policijskom opremom.

Prethodno je danas Slobodni univerzitet saopštio da je nakon 36 dana policija napustila kampus UNS.

U večerašnjoj objavi, naslovljenoj sa „Vraćamo se brojanju dana“, Slobodni univerzitet pita „ako sve rade po zakonu, zašto se onda kriju?“

„Zašto zaposleni na univerzitetu ne dobijaju nikakvo zvanično obaveštenje o tome zašto je policija i dalje prisutna u zgradi Rektorata“, pita Slobodni univerzitet.

Univerzitet nije policijska stanica, zahtevamo istinu i odgovornost, navode iz ove mreže ističući da je rektor Dejan Madić dužan da odgovori na nekoliko pitanja.

Policija je u zgradi rektorata UNS bila od 5. septembra, kada je nakon reakcije žandarmerije i razbijanja protesta, provalila unutra zajedno sa rektorom Dejanom Madićem.

Prethodno, policija je, na poziv dekana, prvo 26. avgusta ušla u zgradu Filozofskog fakulteta, a zatim i Fakulteta sporta i fizičke kulture 1. septembra.

„Pamtimo nasilje: CN gas, hapšenja, batine. Tražimo pravdu i odgovornost!“, poručio je u prethodnoj objavi Slobodni univerzitet.

Zatražio je i razrešenje sa funkcija dekana Filozofskog fakulteta Milivoja Alanovića, dekana Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja Patrika Drida, kao i rektora Univerziteta u Novom Sadu Dejana Madića.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari