foto (BETAPHOTO/MILOŠ MIŠKOV)– Studenti beogradskog Pravnog fakulteta u blokadi ocenili su danas da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić „ponovo prekršio Ustav mešajući se u rad izvršne vlasti“.
„Ovaj put u (rad) Ministarstva trgovine, turizma i telekomunikacija“, naveli su studenti na društvenoj mreži „Iks“.
Predsednik Vučić izjavio je danas, predstavljajući novi paket ekonomskih mera za poboljšanje životnog standarda građana, da će marža za 3.000 proizvoda, u 23 kategorije, u velikim trgovinskim lancima biti ograničena na 20 odsto.
„Mere se odnose na 24 trgovinske kompanije sa prometom većim od 4,5 milijardi dinara“, kazao je Vučić na konferenciji za novinare i najavio da će sledeće nedelje biti doneta Uredbe o ograničavanju marži.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


