Svilajnac te zove: Protest studenata Pomoravlja, Šumadije i Braničeva 1Foto: PROMO Studenti Pomoravlja, Šumadije i Braničeva

 

Studenti Pomoravlja, Šumadije i Braničeva pozvali su na protest pod nazivom „Svilajnac te zove” u subotu, 6. decembra na Trgu Stevana Sinđelića. Početak skupa je u 17 sati.

Pozivu na subotnji protest u Svilajncu su se odazvali i kragujevački zborovi građana.

„Ponosni Svilajnac Stevana Sinđelića, mesto predivnih i hrabrih ljudi kojima treba naša mala, nesebična pomoć. Svilajnac želi da se i on upiše na listu slobodnih gradova u Srbiji.
Svaki čovek, svako mesto, sve je bitno. Svi smo bitni”, navodi se u njihovom pozivu.

– Da Svilajnac u novom sjaju, prati istoriju svojih hrabrih predaka, okupimo se, apeluju zborova građana Kragujevca u pozivu koji se deli na društvenim mrežama i po viber grupama.

Više vesti iz ovog grada čitajte na posebnom linku.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari