Savez vojvođanskih Mađara završio je proces konsultacija i dogovaranja, i saopštio da na izbore izlazi samostalno, pod sloganom Za Vojvodinu – u normalnoj Srbiji, a kampanja kreće ovih dana.
Predsednik stranke Ištvan Pastor izjavio je da stranka želi da poveća broj svojih poslanika u republičkom i pokrajinskom parlamentu, potvrdi ili povrati raniju poziciju u lokalnim samoupravama.
Demokratska stranka vojvođanskih Mađara, pak, još nije odlučila na koji će način nastupiti na izborima, ali je njen predsednik Andraš Agošton potvrdio da neće ulaziti u koaliciju Svi zajedno koju čini šest manjinskih stranaka Vojvodine i Srbije. DSVM će pokušati da iskoristi sve ostale mogućnosti i tek tada objaviti šta su sledeći koraci.
A Demokratska stranka Srbije, Srpska radikalna stranka i Srpska demokratska stranka, uz podršku Pokreta Dveri za život Srbije, koji će uzeti aktivno učešće u predizbornoj kampanji, izlaze zajedno na lokalne izbore u Subotici. Koalicija nosi ime Lista za Srbiju, i nalazi se pod rednim brojem 2. Nosilac liste je Bogdan Laban, predsednik GO DSS.
Ujedinjeni regioni Srbije u Subotici izlaze na izbore u koaliciji sa Bunjevačkom strankom Vojvodine i Narodnom partijom Maje Gojković. Oni su treća stranka, odnosno koalicija koja je na lokalnom nivou predala izbornu listu, a kako je rekao predsednik subotičkog ogranka Dragan Rokvić, njihova su očekivanja da osvoje dovoljan broj glasova kako bi mogli učestvovati u lokalnoj vlasti.
URS ima kompletan program za Suboticu, koji se pre svega zasniva na decentralizaciji i depolitizaciji rada javnih službi, a njegova promocija počela je juče, kada je označen i početak predizborne kampanje.Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


