Ambasador Srbije u Rusiji Slavenko Terzić ocenio je juče da je Jugoslavija bombardovana 1999. godine iz „geopolitičkih razloga“, a ne zbog zaštite prava manjina na Kosovu. Na konferenciji za novinare povodom 14. godišnjice NATO bombardovanja i devete godišnjice pogroma Srba na Kosovu, ambasador Terzić je izjavio da je „agresija NATO bila direktna podrška terorističkoj organizaciji Oslobodilačka vojska Kosova“.
– Sada žele da posle genocida nad Srbima, na Kosovu priznamo NATO državu na srpskoj zemlji – rekao je Terzić, prenosi Beta. Govoreći o Haškom tribunalu, Terzić je rekao da je taj sud „produžetak rata protiv Srba“, kojim se nameće istorijska krivica Srbiji i Srbima. Srbi su takođe vršili zločine, ali zašto onda optužuju samo njih, upitao se Terzić.
On je ocenio da „proces rasparčavanja Balkana nije završen“ i da poluostrvu preti projekat „velike Albanije“. Na početku konferencije za novinare prikazani su filmovi „Zločin bez kazne“ i „Target“.
Terzić, koji je u januaru stupio na dužnost ambasadora, prošlog meseca je u Moskvi izjavio da je „Srbija spremna da da najviši stepen autonomije kosovskim Albancima, ali da nikada neće priznati tu nezakonitu NATO državu“, preneli su ruski mediji. „Albanci imaju svoju državu. Albanska manjina je kod nas i tako imala toliko prava, koliko nije imala nijedna druga manjina na svetu… Ali, radi se o nečem drugom. Oni žele puno otcepljenje kako bi formirali Veliku Albaniju“, rekao je tada Terzić.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


