Blokiran saobraćaj ispred zgrade Vlade Srbije 1Foto FoNet Zoran Mrđa

Predstavnici zaposlenih u Vazduhoplovnoj akademiji, učenici i njihovi roditelji danas su, nakon što su ispred Ministarstva prosvete petnaestominutnom tišinom odali poštu nastradalim u Novom Sadu, stigli do Vlade Srbije i ispred Nemanjine 11 blokiraju saobraćaj.

Oni duvaju u pištaljke i uzvikuju „Ua“, „Ispunite zahteve“.

Prethodno su bili ispred Ministarstva prosvete, ali njihove predstavnike u toj instituciji nisu primili na razgovor.

Ispred ministarstva prosvete, petnaestominutnom ćutnjom su odali počast poginulima u padu nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu.

Oni su blokirali jednu saobraćajna traku ispred Ministarstva prosvete.

Počast su odali i studenti Pravnog, Elektrotehničkog, Arhitektonskog, Mašinskog, Građevinskog, Tehnološko-metalurškog fakulteta i srednjoškolci, koji su blokirali raskrsnicu Bulevara kralja Aleksandra i Beogradske ulice u Beogradu.

Učesnici skupa su petnaestominutnom tišinom odali počast nastradalima držeći transparente sa natpisima: „Čuješ li ovaj zvuk tišine“, „Ko je sledeći ako ćutimo“, „Znanje je stub društva“.

O bezbednosti okupljenih vodili su računa pripadnici Policijske uprave Beograda i saobraćajna policija, a incidenata nije bilo.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari