Zamjenik predsjednika Nove srpske demokratije (NOVA) Goran Danilovićnajavio je da će tužiti bivše rukovodioce Srpske narodne stranke „zbog neistina koje su iznijeli o njemu tokom kampanje za parlamentarne izbore“.

To je Danilovićeva „dimna zavjesa“ za sjednicu Glavnog odbora, kazao je nekadašnji portparol SNS-a i sadašnji lider Stranke srpskih narodnjaka Dobrilo Dedeić. Danilovići Andrija Mandićsu „tajkunskim parama uspjeli da uspavaju 29.000 Srba na izborima“, tvrdi Dedeić. On kaže da će Mandićna sjednici Glavnog odbora NOVE ponuditi ostavku, a da će ga Danilovićmoliti da to ne čini.

Dedeićpodsjeća da se Danilovićnije „živ čuo“ kada ga je lider Pokreta za promjene Nebojša Medojevićoptužio da radi za državnu bezbjednost, kao i da je bio „manji od makovog zrna“ kada ga je Jevrem Brkovićnapadao u Crnogorskom književnom listu. Prema njegovim riječima, Danilovićzato sada prijeti tužbama Srbima. „Naravno, to radi zato što je saradnik, sluga i plaćenik režima Mila Đukanovića, sa posljednjih izbora“. NOVA se, inače, nada da će osvojiti deveti mandat na ponovljenim izborima na pojedinim biračkim mjestima.

Srpska nacionalna lista pozvala je vlast i parlametarnu opoziciju da iznesu svoj stav o projektima Srpskog nacionalnog savjeta i saopšte da li će i kada biti sprovedeni. Lider Srpske nacionalne liste Momčilo Vuksanovićnajavio je da će u toj političkoj strukturi nastaviti da se bore za prava Srba u Crnoj Gori. SNL, prema riječima Vuksanovića, nije učestvovala u izbornnoj trci da bi osvojila ili bila dio vlasti, nego da bi, poslije 60 godina, otvorila pitanja Srba u Crnoj Gori.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari