U leskovačkom Javnom komunalnom preduzeću Vodovod, povodom pojedinih izjava meštana sela Belanovca da je voda neispravna i da ima čudan miris, odlučno kažu da vodu mogu slobodno da koriste. Za crviće koji su se pojavili u vodi, u JKP Vodovod kategorični su u oceni da ne potiče iz vodovoda, ali da su zbog predostrožnosti nekoliko dana ipak prekinuli snabdevanje Belanovca.

– Vodovod u selu je sada priključen i voda je ispravna za piće – ističe Zoran Stojanović, direktor JKP Vodovod iz Leskovca.

Takođe, prema nalazu sanitarne inspekcije Jablaničkog okruga, JKP Vodovod redovno kontroliše ne samo vodovod u Belanovcu nego i u svim drugim mestima, kao i u samom Leskovcu, a detaljnu stručnu kontrolu obavlja Zavod za javno zdravlje čije su dosadašnje ocene bile pozitivne.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari