Foto: printscreen / PINKPredsednik Srbije Aleksandar Vučić nije želeo danas da komentariše hapšenje 11 osoba po nalogu Tužilaštva za organizovani kriminal povodom finansijske istrage o modernizacije i rekonstrukcije pruge Novi Sad – Subotica – Kelebija, među kojima su pojedini državni funkcioneri poput bivših ministara.
„Što se tiče obojene revolucije i kriminalnog ponašanja Tužilaštva za organizovani kriminal, a ne protiv organizovanog kriminala, o tome ću sutra govoriti, kao i o njihovim medijskim poslenicima i njihovim poslušnicima unutar srpske policije“, rekao je Vučić prilikom obilaska radova na obnovi kuća koje su izgorele u požarima u naseljima Novo Momčilovo i Konjarnik kod Žitorađe.
Vučić je kazao da neki tužioci pokušavaju da ga uhapse, ali da nemaju argumente za to.
„Mene sve vreme pokušavaju da uhapse zajedničkim snagama pojedini tužioci i neki iz SBPOK i UKP koji su pod spoljnim uticajem. Nikako im ne ide sa argumentacijom“, rekao je Vučić.
On je najavio da će imati „mnogo razgovora sa svetskim liderima“, ali da neće o tome obaveštavati javnost, kako „ne bi znali šta je tema“.
Naveo je da sledi „vreme odluka, vreme odgovornosti“, dodajući da će Srbija biti sačuvana i odbranjena.
Pozvao sve građane Srbije da dođu u nedelju u 19 sati u Sremske Karlovce, gde će biti zvanično obeležavanje 30. godišnjice akcije hrvatske vojske i policije „Oluja“, koju je nazvao „zločinačkom operacijom“.
„Ne znam hoće li predsednik Republike Srpske Milorad Dodik moći da dođe, ali govoriće Patrijarh i govoriću ja o svemu što nam predstoji u narednom periodu, o svemu sa čim se suočavamo i tražiću pomoć i podršku od naroda za sve što nam predstoji“, kazao je Vučić.
Prema njegovim rečima, „otadžbina je ugrožena, napadnuta i spolja i iznutra i mi smo primorani da se branimo“.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


