Kreni-Promeni: Već dve nedelje u zastoju elektronski prijem predmeta u katastru 1Foto: N.I./Danas

Pokret Kreni-Promeni upozorio je danas da već dve nedelje u Srbiji ne funkcioniše elektronski prijem predmeta u Republičkom geodetskom zavodu, što ima ozbiljne posledice po građane i privredu.

„Od 14. jula u katastru deo elektronskog sistema ne funkcioniše. Zastoj u radu Pravosudnog informacionog sistema Ministarstva pravde blokirao je pristup Republičkom geodetskom zavodu. To znači da notari ne mogu da pošalju dokumentaciju, sudovi ne mogu da proslede predmete. Katastar ne prima ništa što ide elektronski. Sve to zvanično potvrđuje sam RGZ na svom sajtu“, navodi se u saopštenju tog pokreta.

Po njihovoj oceni osnovni problemi katastra nisu tehničke prirode, već sistemske, i da ih čine nestručnost, sporost, korupcija i partokratija.

U saopštenju se navodi da Srbiji treba moderna i efikasna javna uprava, koja će biti efikasan servis građana, ustanovljen na sistemu odgovornosti i moderne informacione uprave.

„Uprava u Srbiji danas više liči na upravu iz 19. veka nego na servis građana u 21. veku“, smatraju u Kreni-Promeni.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari