foto Zoran MišićInicijativa za opstanak poljoprivrednika najavila je da 13. i 14. oktobra stupaju u dvodnevi protest poljoprivrednika zbog, kako su naveli, neispunjenih zahteva.
„Obaveštavamo javnost da stupamo u protest koji će trajati od 09-17h bez zaustavljanja saobraćaja“, naveli su.
Njihovi zahtevi su – isplata svih zaostalih dugovanja prema poljoprivrednicima Isplata jednokratne podrške u visini od 300€/ha za sve jare kulture i voće zbog posledica suše i mraza.
Zatim, stoji u saopštenju, „oslobađanje tržišta od monopola i kartelskog uticaja, goriva bez akciza na pumpama od 1.1.2026, krediti podrške poljoprivrednoj proizvodnji sa jedan odsto godišnje kamate i zamrzavanje postojećih poljoprivrednih kredita“. Traže i rešavanje „problema fiktivnih gazdinstava“.
U potpisu se nalaze:
-Dolovački paori
-Savez Banata
-Udruženje poljoprivrednika Aradac
-Novoseljanski paori
-Udruženje poljoprivrednika opštine Srbobran
-Inicijativa za opstanak poljoprivrednika Srbije
-Opovo
-Banatska Crnica
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


