Milan Bojović, direktor užičkih Puteva, preduzeća koje je angažovano na izgradnji autoputa ka Crnoj Gori, od Uba do Lajkovca, saopštio je da radovi na toj trasi nisu bili prekinuti već da su izvođači radova samo izvršili preraspodelu deonica koje će raditi.

– Izvođači radova PZP Beograd, Planum i Putevi Užice, nakon otvaranja radova, napravili su raspored deonica koje će raditi. Tako je PZP Beograd dislociralo svoje mašine na Ub, a Putevi Užice su ostali da rade u Lajkovcu. Temelje za prvi most počeli smo da kopamo u sredu, a u našim betonskim bazama izrađuju se betonski elementi, tako da radovi nisu prekinuti – rekao je Bojović i dodao da je tom preduzeću isplaćen avans u visini od 10 odsto ugovorenih radova na toj deonici.

On je istakao da ministarstva za NIP i infrastrukturu i Putevi Srbije od marta ove godine redovno izmiruju svoje obaveze i da tom preduzeću ne duguju novac za obavljene radove. „Što se tiče starih dugovanja, Putevi Srbije su deo isplatili, a deo duga reprogramirali po ugovoru koji smo sa njima potpisali, tako da nema dugovanja – istakao je direktor užičkih Puteva. Inače, užički Putevi uspeli su da ugovore posao vredan 15 miliona evra u Alžiru. „Pre četiri dana potpisali smo ugovor za posao u Alžiru za izgradnju dvospratne moderne bolnice, a ugovor je vredan 15 miliona evra i to je naš prvi ugovor u toj zemlji“, saopštio je Bojović, dodavši da je vrednost trenutnih poslova u Srbiji na kojima je to preduzeće angažovano oko 85 miliona evra, te da se građevinska operativa užičkih putara nalazi i na mnogim gradilištima u inostranstvu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari