Foto: Vladimir Višić/Privatna arhivaPoljoprivrednik iz Stare Pazove Vladimir Višić objavio je da su mu noćas nepoznati počinioci crvenom farbom gađali kuću, nakon čega su pobegli, kao i da je ceo događaj snimila nadzorna kamera.
Višić je član Inicijative za opstanak poljoprivrednika Srbije, udruženja koje je od početka podržava studentske proteste i koje je među najglasnijim kada su u pitanju zahtevi samih poljoprivrednika.
Ovaj nemili događaj usledio je nakon višednevnih protesta poljoprivrednika Vojvodine i privođenja trojice poljoprivrednika kojima je određen pritvor od 30 dana.
Višiću su noćas oko dva časa kuća i kapija gađane crvenom farbom, za šta je priložio i fotografije.

Višić za Danas kaže da ne zna ko su napadači, ali da ih je snimila nadzorna kamera.
„Došao sam kući nešto pre dva časa iza ponoći, prozor je bio otvoren, ali spuštena roletna. Čuo sam udarac i istrčao sam napolje, oni su tada počeli da beže. Krenuo sam da ih jurim, ali nisam ih stigao“, objašnjava on.
Kako dodaje, video je da su stajali ispod kamere i da je sve snimljeno.
„Imam video snimke, imam tablice, čekam još zapisnik od policije koja bi trebalo da utvrdi ko je vlasnik vozila“, navodi Višić.
Prema njegovim rečima, policija mu nije ni tražila snimak.
„To me malo začudilo, ali ja ću svakako izaći sa snimkom u javnost. Oni u trenutku izlaska iz automobila nisu imali maske, stavili su maske tek posle. Nisu videli kameru, to im je promaklo“, pojašnjava naš sagovornik.
Višić dodaje da ne zna ko su ti ljudi.
„Ja sam iz Stare Pazove, a tablice na automobilu su bile beogradske. To je represija Srpske napredne stranke nad poljoprivrednicima, kao što su pritvorene i moje kolege“, ukazuje on.
Međutim, Višić naglašava da se ne boji.
„Nisam uplašen za bezbednost, nisam vaspitan da se plašim bilo koga. Ne bojim se ja njih, znam da su oni niko i ništa“, poručuje naš sagovornik.
Od policije, kaže, ne očekuje mnogo.
„Ostaje veliki znak pitanja kako će oni postupiti, lično mislim da neće ništa uraditi, što ne bi bio prvi put da ne urade ništa. Mnogo je tu birokratije, a malo akcije i jako su selektivni“, smatra Višić.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


