Brnabić: Ambasada u Rigi - kanal komunikacije sa zemljama skeptičnim ka evropskom putu Srbije 1foto (BETAPHOTO/Narodna skupština Srbije/Peđa Vučković)

Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je danas da je Vlada donela odluku o otvaranju ambasade u Rigi u nastojanju da otvori kanal komunikacije sa zemljama koje su „više skeptične“ ka evropskom putu Srbije, tvrdeći da te zemlje „blokiraju Srbije zbog neuvođenja sankcija Rusiji“.

„Oni su blokirali Srbiju (na evropskom putu) zbog neuvođenja sankcija Rusiji. Tu prednjače baltičke zemlje“, za koje će biti nadležna ambasada Srbije u Rigi, rekla je Brnabić gostujući na televiziji Hepi.

Druga grupa zemalja skeptičnih ka evropskom putu Srbije su nordijske zemlje, a treća zemlje Beneluksa, dodala je predsednica Narodne skupštine.

Ona je objasnila da je, u dogovoru sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem, odlučeno da se pokuša da se otvori kanal komunikacije sa zemljama koje su više skeptične prema Srbiji i njenom evropskom putu, zemljama koje u svojim parlamentima često glasaju da se Beogradu ne otvaraju klasteri.

Srbija je poslednji put otvorila nova pregovaračka poglavlja u decembru 2021. godine.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari