Neobično je na maloj državnoj teritoriji kakva je Crna Gora, koju za nekoliko sati možete obići iz ambasade u Podgorici, tražiti tri konzularna predstavništva, kazao je potpredsjednik SDP-a Ivan Brajović, komentarišući najavu srpskog šefa diplomatije Vuka Jeremića da će Srbija otvoriti konzulate u Bijelom Polju, Nikšiću i Herceg Novom.

Crna Gora i Srbija trebalo bi da u trenutnoj fazi odnosa sinhronizovano i reciprocitetom rješavaju pitanja u vezi s otvaranjem konzularnih predstavništava, izjavio je predsjednik Crnogorske partije u Srbiji Nenad Stevovićkomentarišući inicijativu Beograda da otvori konzulate u tri crnogorska grada. Prema njegovim riječima to znači da bi, ukoliko bi Beograd otvorio dva konzulata u Crnoj Gori, Podgorica isto toliko trebalo da otvori u Srbiji.

Nova srpska demokratija pozdravila je odluku zvaničnog Beograda da otvori konzulate u tri crnogorska grada, ocjenjujući da je tim potezom pokazana dobra volja prema građanima Crne Gore. Portparol ove stranke Jovan Vučurovićkazao je da je to dobra vijest, posebno za Srbe u Crnoj Gori.

I Stranka srpskih narodnjaka pozdravila je odluku Srbije o otvaranju tri konzulata. Vlast u Beogradu mora se boriti za Srbe u Crnoj Gori, ne radi političkih poena i unutrašnjih odnosa u Srbiji, nego prije svega zbog opštih srpskih interesa, poručeno je iz te stranke. Crnogrska vlast treba da učini sve kako bi bila realizovana inicijativa Srbije o otvaranju konzulata u Nikšiću, Bijelom Polju i Herceg Novom.

„Očekujemo da će nadležni crnogorski organi uraditi sve da ova inicijativa bude realizovana, a sve u cilju rješavanje nespornih problema koje danas imaju građani Crne Gore i Srbije, kao što su dvojno državljanstvo i obezbjeđenje prava radnika i u Srbiji i u Crnoj Gori“, izjavio je potpredsjednik SNP-a Vasilije Lalošević.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari