Stefan JanjićStefan Janjić, Foto: A.K./ATAImages

Stefan Janjić , generalni sekratar Srbija centra (SRCE) i narodni poslanik poručio je Srpskoj naprednoj stranci da im je na današnju godišnjicu osnivanja, Evropski parlament pripremio posebnu čestitku za rođendan i to u vidu rezolucije, navodi se u saopštenju ove stranke.

Kako dalje ističu, u rezoluciji se osuđuje nasilje nad učesnicima protesta, upotreba zvučnog topa, tvrdnje da se radi o sabotaži u slučaju pada nadstrešnice u Novom Sadu, odmazda vlade prema zaposlenima u obrazovanju, te izdvajaju kao posebno zanimljivo to da se u rezoluciji spominje i kvazipolicajac Marko Kričak, komandant Jedinice za obezbeđenje, te osuđuje njegova tortura nad studentima i seksualno nasilje.

„To kaže Evropski parlament, a podržali su i poslanici Evropske narodne partije, iz koje ćete verovatno uskoro da budete izbačeni. I spominju se dva bivša ministra, koje ste doduše brzo zaboravili, to su Tomislav Momirović i Goran Vesić, koji su najodgovorniji za oštećenje budžeta za 115 miliona dolara. To je čestitka koju ste dobili“, rekao je Janjić.

On je dodao da je ovom režimu Rusija „dala čestitku“ malo ranije oko Naftne industrije Srbije.

„Otišao je Aleksandar Vučić u Mađarsku kod Viktora Orbana da traži pomoć oko refinerije MOL i rekao da ćemo uvoziti naftu iz MOL refinerije. I šta se desi? Pošto je on baksuz, sinoć se zapalila MOL rafinerija. Znači gde god ode Vučić, neka katastrofa je na pomolu“.

On je naglasio da ovu vlast niko ne voli, ni EU u koju kao hoćemo da uđemo, ni Rusi, Kinezi, Mađari , a Vučić kaže: „Svi nas vole, mi imamo prijatelje svuda“.

„Uskoro, vrlo brzo nećete biti na vlasti i verovatno ćete pričati mene su naterali, dali su mi neke lekove da pijem, nisam znao šta radim. Nema vama pomoći i nemojte uopšte, pošto će verovatno neki vaši poslanici da traže da budu i u novoj vlasti, nemojte da se nadate, spremite se za zatvorske kazne i sve najbolje vam želim tamo u zatvoru“, poručio je Janjić.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari