Peđa Mitrovićfoto: R.Z./ATAImages

Stranka slobode i pravde (SSP) je kao „otvorenu pretnju represijom i pucanj iz prazne puške“ ocenila ;današnju najavu predsednika Srbije Aleksandra Vučića da će jedan od zahteva skupa koji u subotu priređuje u Beogradu biti da se studenti vrate na nastavu, a odgovorni za „nasilje u zemlji dovedu pred lice pravde“.

Generalni sekretar SSP Peđa Mitrović je u saopštenju ocenio da je „Vučićev režim tokom protesta toliko oslabljen, a njegova (Vučićeva) nepopularnost porasla da pretnje neće moći da sprovede“.

„U poslednjih pet meseci je izgubio i podršku i legitimitet, pa najava represije izgleda kao očajnički potez i zastrašivanje građana u pokušaju da se konsoliduje režim koji odlazi“, kazao je Mitrović, prenela je SSP.

Kazao je da je tužno što predsednik države, koji, kako je naveo, kontroliše sve finansijske tokove u zemlji, medije i ima stotine režimskih analitičara na platnom spisku, nije u stanju da smisli originalan odgovor na studentske i građanske proteste.

„Umesto toga, neuverljivo ih kopira na svakom koraku – od lažnih studenata, preko lažnih pešačenja na mitinge, do toga da plaća 100 evra pojedince da dođu na njegov miting i učlane se u njegov Pokret“, kazao je Mitrović.

Vučić je u objavi na Instagramu pozvao građane da dođu u Beograd 12. aprila u 19 časova na plato ispred Narodne skupštine, gde će biti miting.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari