Poslanik PUPS-a: Kvalitetni su kandidati za sudije 1Foto FoNet Ognjen Stevanović

Poslanik Partije ujedinjenih penzionera Srbije (PUPS) Risto Kostov izjavio je danas da je u oba predloga za sudije Ustavnog suda Srbije „urađena kvalitetna selekcija kandidata“.

Njihovi životni putevi i profesionalne karijere mogu dati nadu i realna očekivanja da ćemo u budućnosti i dalje imati jedan stručan organ maksimalno posvećen zaštiti, ali i izgradnji sistema zaštite ljudskih prava, ustavnosti i zakonitosti “, rekao je Kostov za skupštinskom govornicom povodom kandidata za sudije koje su predložili predsednik države i predsednica parlamenta.

On je rekao da je „predložen širok dijapazon kandidata sa raznovrsnim pravničkim iskustvima i karijerama“.

„Od ukupno 20 kandidata ima čak 12 doktora pravnih nauka, od kojih su deset profesori na različitim, pre svega, pravnim fakultetima i univerzitetima u državi, ali ima i nekoliko sudija apelacionih i viših sudova, zaposlenih ili rukovodilaca u organima državne uprave, kao i advokata“, rekao je Kostov.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari