pavle grbovićfoto BETAPHOTO/DRAGAN GOJIĆ

Pokret slobodnih građana osudio je nasilje koje se dogodilo danas ispred Skupštine Beograda i najavio da njihovi odbornici neće učestvovati u radu gradskog parlamenta dok, kako su istakli, vlast nastavlja sa nasiljem.

U saopštenju je navedeno da su nasilje prema građanima, u vreme dok se u zgradi Skupštine održavala sednica, sprovodili policija i žandarmerija, kao i privatno obezbeđenje gradonačelnika Aleksandra Šapića.

„Nasilje i hapšenja su jedini odgovor ove vlasti na zahteve građana, za to vreme odbornici Pokreta slobodnih građana nastavljaju sa blokadom rada sednice i odbijaju da učestvuju u skretanju pažnje sa studentskih zahteva i protesta građana“, piše u saopštenju. Dodaje se da će se himnom i zastavom boriti protiv „privatnog Šapićevog obezbeđenja, korumpirane vlasti i urušavanja svih institucija“.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari