PZP protiv selektivne pravde 1foto FoNet Milica Vučković

Pokret za preokret ocenio je danas da je puštanje u kućni pritvor advokata Nemanje Aleksića, koji brani bivšeg ministra Gorana Vesića u slučaju pada nadstrešnice na novosadskoj Železničkoj stanici, dokaz selektivne pravde.

Kako se navodi, Aleksić je bio u pritvoru zbog napada palicom za golf na čoveka sa kojim se posvađao u saobraćaju, a potom nasrnuo na policajce koji su došli da intervenišu.

Dodaje se da mu je prvobitno određen pritvor od 30 dana, da je potom smešten u bolnicu u Sremskoj Kamenici, a onda pušten kući u pritvor.

„Jasno je da mu se na ovaj način pružila mogućnost da utiče na svedoke i oštećene i da mu ovaj ‘nestašluk’ ubrzo bude zaboravljen“, naveo je Pokret za preokret i dodao da je reč o direktnom dokazu da sud i tužilaštvo selektivno primenjuju pravne norme i da građani nisu jednaki pred sudom i tužilaštvom.

Pokret je ukazao da su u isto vreme zatvori u Beogradu i Novom Sadu puni aktivista koji se bora za pravnu državu, te da su članovi Pokreta slobodnih građana i organizacije Stav već 35 dana u pritvoru

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari