Čudo u Barseloni 1Foto: FoNet/AP

Fudbaleri Barselone plasirali su se u četvrfinale Lige šampiona, pošto su večeras na svom terenu u revanš utakmici osmine finala pobedili Pari Sen Žermen sa 6:1 (2:0) i nadoknadili zaostatak od četiri gola iz prvog susreta, u kome je prvak Francuske slavio sa 4:0.

Među osam najbolji je i Borusija, koja je u Dortmundu pobedila Benfiku sa 4:0 i lako nadoknadila poraz od 1:0 iz Lisabona.

Utakmica na „Nou kampu“ ući će u anale, jer je Barselona u 87. minutu zaostajala tri gola, ali su njeni fudbaleri u preostalom vremenu uspeli tri puta da matiraju golmana Pari Sen Žermena Trapa.

Barselona je u prvom poluvremenu, golovima Suareza u 3. I autogolom Kurzave u 40. minut, prepolovila prednost Francuza, a treći gol je postigao Mesi iz penala u 50. minutu.

Kada je Kavani u 62. minutu smanjio rezultat na 3:1 činilo se da je priča završena i da Barsa više nema šansi, ali je nadu Kataloncima u 88. minutu vratio Nejmar, koji je fantastično izveo slobodan udarac.

Iako su i dalje imali siguran prolaz, fudbaleri Pari Sen Žermena su se uspaničili i u 90. minutu su skrivili još jedan penal, koji je realizovao Nejmar.

Utakmica je produžena pet minutam a u poslednjem je Barselona postigla i šest pogodak. Strelac je bio Roberto, koji je iskoristio retko viđeno dodavanje Nejmara.

Borusija je bez većih problema savladala prvaka Portugalije. Nemački bundesligaš je poveo golom Obamejanga u 4. minutu. Isti igrač je u 61. minutu udvostručio prednost svog tima, a sve dileme razrešio je Pulišić u 59. minutu.

Pet minuta pre krala Obamejang je ostvario het rik i doneo Borusiji ubedljivu pobedu.