Košarkasi Bostona savladali su Vašington sa 123:111 u prvoj utakmici polufinala Istočne konferencije.

Bolje su meč otvorili gosti, u četvrtvom minutu bilo je 16:0 za tim iz prestonice, a taj period su obeležili i neverovatni odnosi u skokovima i asistencijama za ekipu Skota Bruksa; 10:0 u skokovima i 5:0 u asistencijama. Do prvih poena domaći dolaze sa linije slobodnih bacanja, a onda seriju trojki otvara najbolji igrač Seltiksa Ajzea Tomas da bi ga u zatim ispratili i Krauder i Keli Olinik (svi po 2 trojke), pa je na kraju prve deonice bilo 38:24. U ekipi Vašingtona isticali su se u tim trenucima Džon Vol asistencijama i poenima, Marćin Gortat asistencijama i skokovima i Keli Ubri trojkama. Činilo se da će još dugo vremena Vašington imati dvocifrenu prednost, ali je od početka druge četvrtine domaći tim zaigrao, pre svega, u napadu bolje, pa je rešivši tu deonice igre u svoju korist (35:26) otišao sa minimalnim deficitom na veliki odmor.

Prava rapsodija u igri Bostona se dešava u trećoj četvrtini koju domaći igrači nošeni sjajnom podrškom sa tribina rešavaju sa 36:16 u svoju korist, da bi se u poslednjoj četvrtini gosti „probudili“ i vezanim trojkama Bojana Bogdanovića prišli na samo par poena zaostatka. Ipak, od tog trenutka povezuju nekoliko napada bez učinka, Horford, Krauder i Ajzea Tomas to koriste i ponovo Seltiksi dolaze do osetnije prednosti (116:105). Više se nije postavljalo pitanje pobednika iako su se Vizardsi svojski potrudili da do kraja susreta sustignu veliku prednost protivnika. Naredni meč u ovoj seriji se igra u utorak na sredu u 2 sata ujutru, takođe u Bostonu.

U redovima domaćih najbolji su bili Ajzea Tomas sa 33 poena i 9 asistencija, Džo Kraford sa 24 poena i 6 skokova i Al Horford sa 21 poenom i 10 asistencija. U redovima tima iz Vašingtona najbolji su bili Bredli Bil sa 27 poena i Džon Vol sa 20 poena i 16 asistencija.