
Tokom prvih devet meseci ove godine, ukupan broj putnika iznosio je 1,468 miliona, što je 68,7 manje manje u poređenju sa istim periodom 2019. godine, navedeno je u saopštenju.
Dodaje se i da su komercijalni letovi na beogradskom aerodromu tokom trećeg kvartala bili više nego prepolovljeni, jer ih je bilo 9.972, odnosno 55,5 procenata manje negu u periodu jul-septembar 2019. godine.
Broj putnika opsluženih na 45 aerodroma u Vansi mreži u trećem kvartalu ove godine bio je manji za 79,1 odsto odsto u odnosu na isti period prethodne godine i iznosi je ukupno 15 miliona putnika.
Tokom prvih devet meseci, ukupan broj putnika smanjen je za 67,9 procenata u poređenju sa istim periodom 2019. godine.
Ukazano je da je putnički saobraćaj zabeležio delimičan rast tokom letnje sezone, jer su od 15. juna u zemljama Šengena postepeno otvarane granice, a ograničenja putovanja su u mnogim državama bila ublažena.
Aerodromi sa kojih se obavljaju prvenstveno turistički i domaći letovi bili su u najboljem položaju usled novonastale situacije u julu i avgustu.
Ovo poboljšanje potrajalo je do septembra, kada su ograničenja putovanja ponovo stupila na snagu, u pokušaju da se zaustavi porast infekcije prouzrokovane korona virusom.
Iz Vansija su naveli i da su poslovna putovanja i dalje su na veoma niskom nivou.
Podseća se da kompanija Vansi erports upravlja razvojem i poslovanjem 45 aerodroma u Brazilu, Kambodži, Čileu, Dominikanskoj Republici, Francuskoj, Japanu, Portugaliji, Srbiji, Švedskoj, Ujedinjenom Kraljevstvu i Sjedinjenim Američkim Državama.
U saradnji sa više od 250 avio-kompanija, mreža aerodroma kojima upravlja kompanija Vansi erports opslužila je 255 miliona putnika u 2019. godini.
Podržite nas članstvom u Klubu čitalaca Danasa
U vreme opšte tabloidizacije, senzacionalizma i komercijalizacije medija, duže od dve decenije istrajavamo na principima profesionalnog i etičkog novinarstva. Bili smo zabranjivani i prozivani, nijedna vlast nije bila blagonaklona prema kritici, ali nas ništa nije sprečilo da vas svakodnevno objektivno informišemo. Zato želimo da se oslonimo na vas.
Članstvom u Klubu čitalaca Danasa za 799 dinara mesečno pomažete nam da ostanemo samostalni i dosledni novinarstvu u kakvo verujemo, a vi na mejl svako veče dobijate PDF sutrašnjeg broja Danas.
dzabe su kupili Aerodrom , nikom ovaj rezim srecu nije doneo , bice dobro ako kompanija ,,Vansi ,, ne ode u stecaj na globalnom nivou ,jer domaci politicari u Srbiji su opasniji od narikaca na sahranama ,donose veliku negativnu energiju i svako ko sa njima ima posla mora da propadne ,bez obzira koliko dao novca , licno mislim da je Aeredrom preplacen , jer 450 nikiona eura za koncesiju nije malo , alo to nemenja stvar , domaci politicari znaju da uzmu novac i da kupca unesrece kao narikace , ceo narod Srbije 30 godina su zavili u crno i nemaju nameru da stano dok sve nesahrane finasiski i na svaki drugi nacin ////// narikace mogu da svojim jaukanjem prekinu svako slavlje ……..