Foto. Printscreen YoutubeRoman „Žigice“ Jurice Pavičića dobitnik je nagrade Meša Selimović za najbolji roman objavljen na prostoru Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i Srbije u 2024. godini, saopštiola je izdavačka kuća Stilus, koja je objavila ovu knjigu.
U središtu romana Žigice je priča o razornom požaru nedaleko od Splita, nakon kojeg počinje istraga u kojoj se razotkrivaju dublji slojevi kolektivne i lične krivice.
Kroz spoj mediteranskog noara i porodične drame, Pavičić majstorski prikazuje složenost ljudskih odnosa, kao i društvene dinamike, ističe se u saopštenju.
Roman je, dodaju iz Stilusa, bio i finalista nagrade tportala kao i novopokrenute, regionalne Nagrade UPiT-a za najbolji triler roman objavljen tokom 2023. i 2024. godine u Srbiji, Hrvatskoj, Crnoj Gori i Bosni i Hercegovini.
Nagrada je svečano uručena 6. decembra u Narodnom pozorištu Tuzla, u sklopu 24. izdanja Književnih susreta Cum grano salis.
O pobedniku je odlučivao žiri u kojem su bili Semezdin Mehmedinović (predsednik), Emir Imamović, Mirjana Đurđević, Pavle Goranović i Ljubica Letinić.
„Žigice“ je za nagradu nominovala Jagna Pogačnik, selektorka za Hrvatsku, piše HRT
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


