Pobedom nad Kjevom 2:0 u poslednjem kolu „kalča“, Katanija je uspela da izbori opstanak u Seriji A i da istovremeno pošalje „leteće magarce“ u drugu ligu. U ostalim susretima bitnim za opstanak pobedili su svi kojima su bodovi bili neophodni (Parma, Ređina i Sijena). Pobedu Kataniji, koja je kao domaćin igrala na neutralnom terenu u Bolonji, doneli su Rosini (65) i Mineli (80).

Parma je bila uspešnija od Empolija 3:1 (Muslimović 8, Budan 16, Gazbaroni 88. – Saudati 28), Ređina od Milana 2:0 (Amoruzo 8, Amerini 67), a Sijena od Lacija 2:1 (Makarone 23. penal, Negro 85. – Roki 73. penal).
REZULTATI 38. KOLA: Roma – Mesina 4:3, Askoli – Kaljari 2:1, Katanija – Kjevo 2:0, Parma – Empoli 3:1, Fiorentina – Sampdorija 5:1, Inter – Torino 3:0, Livorno – Atalanta 4:2, Ređina – Milan 2:0, Sijena – Lacio 2:1, Udineze – Palermo 1:2.
TABELA: 1. Inter 97, 2. Roma 75, 3. Lacio 62, 4. Milan 61, 5. Fiorentina 58 itd.
Ohrabren time što su mu čelnici Lige „dodelili“ pobedu na prošlonedeljnom gostovanju Nantu, prekinutom zbog divljanja domaćih navijača, Tuluz je u poslednjem kolu francuskog prvenstva savladao ekipu Bordoa sa 3:1 i tako joj „preoteo“ plasman u kvalifikacijama za Ligu šampiona. Heroj susreta bio je švedski internacionalac Johan Elmander, koji je postigao het-trik.
Osim što su bili bolji u okršaju sa direktnim rivalom, Tuluzu su „naruku“ došli i rezultati ostalih kandidata za LŠ. Ren je u poslednjim trenucima gostovanja Lilu primio izjednačujući gol (1:1), a najveće razočaranje priredio je Lans jer je kao gost izgubio 3:0 od ekipe Troa, koja se još ranije oprostila od Prve lige. Čelnici Lansa i Bordoa najavili su žalbu na odluku kojom je Tuluz dobio tri presudna boda.
REZULTATI 38. KOLA: Lion – Nant 3:1, Monako – Nansi 2:0, Troa – Lans 3:0, Marsej – Sedan 1:0, Nica – Le Man 3:3, Lorijan – PSŽ 0:1, Tuluz – Bordo 3:1, Sošo – Sent Etjen 1:0, Valensijan – Okser 1:3, Lil – Ren 1:1.
TABELA: 1. Lion 81, 2. Marsej 64, 3. Tuluz 58, 4. Ren 57, 5. Lans 57, 6. Bordo 57, 7. Sošo 57 itd.
I Real i Barselona ostvarili su pobede na domaćim terenima u subotnjim utakmicama 36. kola, čime su ostali izjednačeni u borbi za titulu.
Real je protiv Deportiva (3:1) poveo golom Serhija Ramosa u 29. minutu. Gosti su izjednačili u 54. preko Joana Kapdevile, ali je Raul samo četiri minuta kasnije doneo novu prednost Realu. Konačni rezultat postavio je Rud van Nistelroj, kontroverznim pogotkom u 75. minutu.
U napetom meču na „Nou kampu“ Barselona je savladala Hetafe 1:0, golom Ronaldinja u 2. minutu, posle asistencije Etoa. Brazilac je pet minuta pre kraja poluvremena isključen jer je udario protivničkog igrača Davida Belengera. Valensija je ispala iz trke za titulu pošto je na svom terenu izgubila od Viljareala 3:2.
REZULTATI 36. KOLA: Valensija – Viljareal 2:3, Real – Deportivo 3:1, Barselona – Hetafe 1:0, sinoć: Atletik – Majorka, Selta – Betis, Himnastik – Atletiko, Osasuna – Sosijedad, Rasing – Levante, Rekreativo – Espanjol, Sevilja – Saragosa.