Janis Sferopulos, Foto: StarsportKK Crvena zvezda saopštila je da Grk Janis Sferopulos više nije trener crveno-belih.
– Nakon zajedničkog sastanka predsednika kluba Željka Drčelića, generalnog menadžera za sportski sektor Milana Tomića, menadžmenta kluba i dosadašnjeg trenera Janisa Sferopulosa, doneta je odluka da gospodin Sferopulos neće više obavljati funkciju trenera prvog tima našeg kluba. Ova odluka doneta je sa samo jednim ciljem koji su imale obe strane – da je to u ovom trenutku u najboljem interesu KK Crvena zvezda. Klub se ovom prilikom zahvaljuje na svemu što je trener Janis Sferopulos učinio na klupi Crvene zvezde, načinu na koji je gospodski predstavljao klub na terenu i van njega, i na svemu što je učinio da zajedno podignemo klub na viši nivo. Želimo mu puno sreće, zdravlja i profesionalnih uspeha u nastavku karijere – saopštio je klub sa Malog Kalemegdana.
Прикажи ову објаву у апликацији Instagram
Janis Sferopulos je postavljen za prvog trenera KK Crvena zvezda 21. oktobra 2023. godine i u periodu do oktobra 2025. godine osvojio je četiri trofeja sa klubom (ABA ligu, dva Kupa Radivoj Korać i prvenstvo Srbije), a ekipa je prošle sezone stigla i do plej-ina Evrolige.
Tokom dve godine tokom boravka na klupi Crvene zvezde vodio je prvi tim na 145 utakmica uz bilans 90 pobeda i 55 poraza.
Tim će u Istanbulu u petak protiv Fenerbahčea najverovatnije predvoditi Tomislav Tomović, koji je bio asistent u stručnom štabu grčkog stručnjaka.
Očekuje se da nakon meča u Turskoj Zvezda imenuje novog glavnog trenera, a prvi favorit je Saša Obradović.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


