Urugvaj i Južna Koreja odigrali bez golova 1Foto: EPA-EFE/Ronald Wittek

U prvoj utakmici grupe H na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu u fudbalu viđen je meč bez golova.

Urugvaj i Južna Koreja remizirali su 0:0 u meču punom inteziteta, ali bez konkretnog učinka.

Bliži su vođstvu bili Urugvajci koji su dva puta pogađali okvir gola.

Prvo je štoper Dijego Godin u smiraj prvog poluvremena pogodio stativu udarcem glavom nakon kornera, a u poslednjim trenucima utakmice je Fede Valverde oprobao šut iz daljine i zamalo bio neprecizan pošto je lopta završila na stativi.

Od samog početka meča obe reprezentacije su bile borbene, nisu se plaišili da napadnu, a mi smo dobili zanimljiv i veoma ujednačen meč.

U 34. minutu je Koreja promašila sjajnu priliku, a imala je šanse i u drugom delu.

Na kraju smo videli meč bez golova, mada je moglo lako da ih bude na oba kraja terena.