Kvalifikacije za SP: Nemačka, Italija i Engleska sigurne, Grcima bod u Španiji, Ibrahimović asistent 1Foto: EPA-EFE/Robert Perry

Fudbaleri Nemačke pobedili su večeras u Duisburgu selekciju Islanda sa 3:0, u meču prvog kola Grupe J kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2022. godine.

Domaća selekcija je povela u trećem minutu golom Leona Gorecke, da bi četiri minuta kasnije prednost povećao Kaj Haverc. Konačan rezultat na meču postavio je Ilkaj Gundogan u 56. minutu.

U istoj grupi Rumunija je na svom terenu savladala Severnu Makedoniju sa 3:2, a Jermenija je na gostovanju pobedila Lihtenštajn sa 1:0.

Fudbaleri Italije savladali su večeras u Parmi sa 2:0 selekciju Severne Irske, u meču prvog kola Grupe C kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2022. godine.

Oba gola Italija je postigla u prvom poluvremenu preko Domenika Berardija u 14. i Ćira Imobilea u 39. minutu.

Ranije danas u toj grupi Švajcarska je na gostovanju savladala Bugarsku sa 3:1.

Fudbaleri Španije i Grčke odigrali su u Granadi nerešeno 1:1, u prvom kolu Grupe B.

Alvaro Morata je doneo vođstvo domaćoj selekciji u 33. minutu, a izjednačio je Anastasios Bakasetas sa penala u 57. minutu.

U drugom meču Grupe B, Švedska je na svom terenu slavila protiv Gruzije sa 1:0 a strelac jedinog pogotka bio je Viktor Klason na asistenciju Zlatana Ibrahimovića.

Fudbaleri Engleske su na Vembliju bili ubedljivi protiv San Marina sa 5:0.

Golove za pobednički tim postigli su Džejms Vord-Praus u 14, Dominik Kalvert-Luin u 21. i 53. minutu, Rahim Sterling u 31. i Oli Votkins u 83. minutu.

U preostala dva meča ove grupe, Mađarska i Poljska su odigrale 3:3, dok je Albanija pobedila Androru u gostima sa 1:0.

U Grupi F, fudbaleri Škotske i Austrije odigrali su 2:2, a bodove su podelili i Moldavija i Farska Ostrva (1:1). Ranije danas, Danska je u Tel Avivu pobedila Izrael sa 2:0.