Minimalac Reala protiv Majorke, Selta "okrenula" Betis za izlazak iz zone ispadanja 1Foto: EPA-EFE/Kiko Huesca

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Majorku 1:0 u 19. kolu španske Primere.

Gol vredan tri boda postigao je štoper Antonio Ridigeru 78. minutu, a nakon sjajno izvedenog kornera Luke Modrića.

Real sada ima 48 bodova i nalazi se na prvom mestu na tabeli, dok je ekipa sa Baleara na 14. mestu sa svega 18 osvojenih poena.

U drugom meču večeri fudbaleri Selte uspeli su nakon preokreta da pobede Betis 2:1.

Poveli su gosti na samom početku utakmice preko Aitora Rubiala, ali je već u 16. minutu rezultat poravnao Iako Aspas iz penala.

Napadali su igrali ekipe iz Viga sve do kraja susreta i sav trud im se isplatio u šesnom minutu nadoknade vremena kada je gol vredan trijumfa postigao Viliot Svedberg.

Selta sada ima 16 bodova, odnosno poen više od Kadiza koji se nalazi u zoni ispadanja.