Miloš Milojevićfoto STARPORT

Napredak je uspeo da iznenadi aktuelnog šampiona Crvenu zvezdu i stigne do remija 1:1 u meču 27. kola Superlige Srbije u Kruševcu.

U prvom poluvremenu Kruševljani su u prvih pola sata bili ravnopravan rival. Međutim, od 30 minuta Zvezda je zaigrala značajno bolje. Bukari je propustio dve dobre šanse, a onda su crveno-beli stigli do gola.

Sevnula je kontra Kangva je uposlio Bukarija, koji je poslao centaršut, a Ivanić je doveo Zvezdu u vođstvo od 1:0. Sa ovim rezultatom se otišlo na odmor.

Drugo poluvreme je bilo dosta mirno. Zvezda je u 75. minutu mogla da duplira prednost kada je Katai pogodio stativu, piše Sport Klub.

Kazna je stigla 10 minuta kasnije kada rezervista Matić koristi smušenost crveno-belih u šesnaestercu i postiže gol vredan boda.

Zvezda je ostala ubedljivo prva sa 18 bodova više od drugoplasiranog TSC-a, dok je Napredak na desetom mestu sa 27 poena i teoretskim šansama da uđe u plej of.