Muška reprezentacija Srbije u disciplini vazdušni pištolj pogodila je ukupno 1.722 kruga i sa ovim rezultatom osvojila srebrnu medalju na studentskom šampionatu sveta u Pekingu.

U ekipi su bili Damir Mikec, koji je pogodio 578 krugova, Dimitrije Grgićsa 576 i Duško Petrov sa 568 krugova. Zlatno odličje osvojila je sa 1.734 kruga selekcija Rusije, predvođena višestrukim svetskim i evropskim šampionom Leonidom Ekimovim.

Treći su bili domaćini Kinezi, u čijim je redovima bio olimpijski šampion Pang. Oni su imali isti broj krugova kao i Srbija, ali za osam krugova slabiju poslednju seriju (283). U pojednačnoj konkurenciji, dvojica srpskih takmičara, olimpijac Damir Mikec i Dimitrije Grgić, plasirali su se u finale i na kraju osvojili šesto, odnosno sedmo mesto.

Dobar rezultat je ostvario i Duško Petrov koji je u konkurenciji 39 strelaca u disciplini vazdušni pištolj zauzeo 16. mesto. Dragan Markovićje prvog dana šampionata sveta zauzeo deseto mesto vazdušnom puškom sa 593 kruga i nije se plasirao u finale zbog lošije poslednje serije. Muška reprezentacija u kojoj su bili i Dejan Pešić(586) i Milenko Sebić(588) zauzela je šesto mesto sa 1.767 krugova.

Studentski šampionat sveta nastavlja se takmičenjem muškaraca MK puškom 60 ležeći i MK pištoljem i žena MK puškom tri puta 20 metaka.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari