Vanja Marinkovic, Tajrik DzonsVanja Marinkovic, Tajrik Dzons, Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport.

Košarkaš Partizana Vanja Marinković je otkrio koji su to bili ključni faktori da se nakon godina provedenih u inostranstvu, ponovo vrati u Beograd i obuče crno-beli dres.

On je gostujući u Partizanovom podkastu na Part+ platformi okrio koji je to čovek izuzev Željka Obradovića uticao da „prelomi“ i ponovo bude deo Partizana.

– Aca Matović je neko koga smatram članom porodice i on je bio jedan od razloga. Gledam ga kao svog. Neverovatan čovek, koji ima mnogo znanja o košarci. Radio je sa velikim imenima, Bogdan Bogdanović se kune u Acu. Još milion drugih igrača. Dok sam bio u Španiji sam se sa njim čuo veoma često. Da ga imam tu pored sebe mi je značajno- istakao je Marinković dodavši da sa njim nema mnogo priče o košarci.

– Kad je to potrebno pričamo o nekim stvarima u vezi sa košarkom, ali više pričamo o privatnim stvarima … Dosta me savetuje. On je blago koje ima ovaj klub. Mnogo voli ovo. Ne znam da li ljudi znaju, on ne voli da se eksponira. Veoma je bitan u svemu ovome.

Vanja Marinković je bio igrač Partizana u periodu od 2013-2019. godine. Zatim je proveo šest godina u Španiji, gde je prvo nastupao za Valensiju do 2021. godine, dok je od 2021. do juna 2024. i dolaska u Partizan, bio igrač Baskonije.

Košarkaši Partizana u narednom kolu Evrolige dočekuju Fenerbahče u petak 21. novembra (20:30).

Bonus video: Jokić dominirao u pobedi Denvera

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari